הלהקות

הורה ירושלים הלהקות

במשך כ- 60 שנות פעילות, יצרו טובי הכוריאוגרפים ללהקות הורה ירושלים רפרטואר עשיר ומגוון, הכולל ריקודי עם ועמים, עדות ומיעוטים, הווי ומשחק, לצד ריקודים בסגנון עכשווי ומודרני, ברמה אמנותית גבוהה. ייחודן של היצירות הוא בכך שהן משלבות מסורת ומודרניות, המשכיות ושינוי.

פעילותן הייחודית של כל הלהקות, בשיתוף התזמורת, הפכה את הורה ירושלים לשגרירה המייצגת את ירושלים ואת ישראל באירועי מחול שונים, בכנסים ובפסטיבלים בארץ ובחו"ל, רבים מרקדני הורה ירושלים ממשיכים את דרכם בעולם המחול המקצועי בזירה הלאומית והבינלאומית.

במשך השנים זכו להקות הורה ירושלים בפרסים רבים, ונבחרו מספר רב של פעמים על ידי משרד החוץ ומשרד התיירות לייצג את ישראל באירועים בינלאומיים חשובים בארץ ובחו"ל,  להקות אלו נתמכות ע"י עיריית ירושלים ומשרד החינוך התרבות והספורט.

בשלב זה מתבצעת רכישת כלים בסיסיים ושפה תנועתית. בשיעורים מושם דגש על הכרת הגוף ויכולתיו, הקניית טכניקה בסיסית בעולם הבלט הקלאסי והמודרני, לימוד צעדים בסיסיים, פיתוח חוש קצב וראיית מרחב. כל אלה באים לידי ביטוי בכוריאוגרפיה המותאמת ליכולת הרקדנים ומעצימה את חווית הלימוד. במהלך השנה מתקיים שיעור פתוח להורים ומופע סטודיו בסוף השנה.

 

שעות פעילות

קבוצת גיל : כיתות א – ב
יום : ראשון 
שעה : 17:30-18:30

רגע לפני הלהקות הייצוגית של הורה ירושלים. בשלב זה נמשיך לפתח ולהעמיק את היכולות הטכניות של הרקדנים, תוך העשרת השפה התנועתית, בניית משמעת עצמית ואחריות אישית. ביטוי ללמידה זו ניתן בריקודים והכוריאוגרפיות איתם זוכים הרקדנים להופיע במהלך השנה.

מנהלת הלהקה: לירות גאליס.

שעות פעילות

קבוצת גיל : כיתות ג – ד
יום : ראשון רביעי 
שעה : 16:15-17:30

 

ריקוד רחוב המשלב בתוכו אלמנטים לטיניים, היספניים ואפרו-אמריקנים. "היפ הופ" היא תנועה תרבותית שהחלה על ידי נוער אפרו-אמריקני ולטיני בניו-יורק, ומאז נפוצה בכל העולם. סגנון הריקוד הוא חד, קצבי, מהיר ומאתגר. מנהלת הלהקה: הדר דיזהב

 

שעות פעילות

קבוצת גיל : ז ומעלה
יום : ראשון רביעי 
שעה : 18:15-19:30

 

עתודת אפרוחים- רגע לפני להקת האפרוחים עובדים על בניית הביטחון העצמי ומציגים רפטואר עשיר ומגוון אשר מלא בשמחת חיים ובחיוכי הילדים. הינה להקת הילדים הייצוגית הראשונה שהוקמה בישראל ע"י ברכה דודאי ז"ל והייתה השראה, דוגמא ומופת ללהקות ילדים נוספות בארץ.

שעות פעילות

קבוצת גיל : כיתות ה – ו
יום : שני וחמישי
שעה : 16:00-17:45

הורה אפרוחים – מלהקות הבית הייצוגיות של הורה ירושלים. להקת אפרוחים הינה להקת הילדים הייצוגית הראשונה שהוקמה בישראל ע"י ברכה דודאי ז"ל והייתה השראה, דוגמא ומופת ללהקות ילדים נוספות בארץ.

שעות פעילות

קבוצת גיל : כיתות ז – ט
יום : שני וחמישי
שעה : 17:30-20:30

הלהקה הראשונה, שהוקמה בעמותה, ובה רוקדים נערים ונערות בגילאי 15 – 17. כ 40 רקדנים מוכשרים, מרביתם לומדים במגמות מחול בתיכונים השונים בירושלים, מציגים יכולת טכנית גבוהה ומרשימה ברפרטואר עשיר וססגוני במיוחד. הלהקה מביאה לבמה את פרץ הנעורים, ההתלהבות והשמחה, האופייניים לגיל זה.

שעות פעילות

קבוצת גיל : כיתות י – י"ב
יום : שני וחמישי 
שעה : 17:45-20:30

הלהקה הייצוגית של הורה ירושלים!

מגילאי 18 ומעלה.

 

 

שעות פעילות

קבוצת גיל : כיתות י"ב ואילך
יום : חמישי
שעה : 20:30-22:30

רקדנים בגילאי 30+, אשר מרביתם בוגרי הלהקות הצעירות בעמותה. חלק מחברי הלהקה רוקדים לצד ילדיהם, רקדנים באפרוחים ובנעורים. למרות גילם של הרקדנים, מציגה הלהקה יכולת גבוהה ושמחת חיים. חברי להקת הראשונים מייצגים את הורה ירושלים במיטב האירועים בארץ ובפסטיבלים שונים בעולם!

שעות פעילות

קבוצת גיל : 30 ומעלה
יום : שלישי 
שעה : 20:30-23:30
sima_sep_white

הורה ירושלים זה בית

להקות הורה ירושלים מופיעות באירועים וטקסים שונים בארץ ובחו"ל. לרוב אלו הם אירועים רשמיים וממלכתיים בעלי ערך ייצוגי. אז למה אתם מחכים? בחרו אחד מהחוגים של ותתחילו לרקוד...

מעוניינים להרשם לאחת הפעילויות שלנו?

מלאו את הטופס ואנו נחזור אליכם בהקדם